Zoomasāža skola

Jebkurā mirklī ikviens var nonākt situācijā, kad par sava suņa dzīvību vai dzīves kvalitāti nākas cīnīties ar visiem iespējamiem, un arī neiespējamajiem līdzekļiem. Un ne vienmēr klasiskā veterinārija ir spējīga atrisināt radušos problēmu, dažreiz jāsauc palīgā alternatīvā, netradicionālā medicīna., kuras pielietojuma rezultāti nereti ir gluži brīnumaini, pat satriecoši. Bet iesākumā – gadījums no prakses.
Tikko jauno saimnieku mājā ienestais 2 mēnešus vecais buldogbērns, no sirds izspēlējies, saldi aizmieg visnepiemērotākajā vietā – virtuvē...Laimīgie saimnieki pažēloja saldā čučētāja miedziņu, un nemodināja to, lai pārnestu uz speciāli sagatavoto midziņu...Ja viņi tad zinātu, par kādu bēdu izvērtīsies šis saldais kucēna miedziņš, tad nebūtu gan tik mīkstsirdīgi...Notika sekojošais – vienam no mājiniekiem, ņemot no ledusskapja 3-litru burku ar sulu, tā izslīdēja no rokām un ar briesmīgu troksni saplīsa tieši blakus guļošajam kucēnam. Pārbijies mazulis asi noraustījās, mēģināja uzlēkt kājās, bet nevarēja! Uz priekšķepiņām viņš līda tālāk nost no briesmīgās vietas, bet pakaļkājas vilkās nopakaļ, gluži kā roņa pleznas. Steidzami izsauktais veterinārs konstatēja briesmīgo diagnozi – paralīze! Turpmākā ārstēšana klīnikā 2 nedēļu garumā nedeva rezultātus, ārstu prognoze drūma, un secinājums visai baiss – tika rekomendēta eitanāzija.
Bet saimniekiem piedāvātais variants nelikās pieņemams, tāpēc ģimenes kopsapulcē tika nolemts griezties pie manuālā terapeita, kurš pats neriskēja ķerties pie suņa masāžas, bet ļoti rekomendēja sākt masāžas kursu. Par laimi, buldogmīļu vidū atradās speciālists, kurš neatteica palīdzību, ar noteikumu, ka paņems paralizēto kucēnu savās mājās, un pagaidām nekomentēs notiekošo. Protams, ka netika dotas nekādas garantijas, bet bija cerība un brīnuma gaidas. Un brīnums notika!
Kad pēc 2 nedēļām saimnieki ieradās pēc sava kucēna, viņš iznāca tiem pretī pats, lai arī nedrošā, grīļīgā gaitā, bet PATS! Tālāk izveseļošanās noritēja ļoti strauji, un jau pēc pāris mēnešiem skatoties uz draisko, enerģisko kucēnu, pat neradās aizdomas, ka viņam kaut kas bijis ne tā.
Ar šo gadījumu sākās mana interese par zoomasāžu. Jo vairāk es iedziļinājos šajā jautājumā, jo vairāk pārliecinājos, ka zināt galvenos paņēmienus ir nepieciešams ikvienam saimniekam. Pat ja patreiz jūsu suns ir jauns un spēka pilns, absolūti vesels dzīvnieks, tad aizdomājaties par to, ka tomēr pienāks brīdis, kad jūsu zināšanas šajā jomā iespēs ja ne pagarināt tā mūžu, tad pilnīgi noteikti jūtami uzlabot dzīves kvalitāti.

Tālāk

Atpakaļ