Zoomasāža skola

Sāksim no paša sākuma, tiksim skaidrībā, kā un ko tieši ietekmē masāžas procedūras, kāda ir to iedarbība uz konkrētajiem orgāniem un sistēmām.

Pirmais, kas saņem attiecīgo mehānisko iedarbību, ir āda un apspalvojums. Rīvēšana, mīcīšana, uzspiešana, un citi masāžas paņēmieni pastiprina masējamā rajona apasiņošanu, padarot ādu viegli apsārtušu un tvirtu, stiprinot tās pretošanās spējas temperatūras un mehāniskām iedarbībām. Paaugstinās ādas un muskuļu tonuss, āda kļūst tvirta, gluda un elastīga. Uzlabojas spalvas struktūra un kvalitāte.

Nākošais, kas tiek ietekmēts ar jau spēcīgāku iedarbību, ir muskulatūra, locītavas, saites un cīpslas. Ar masāžu tiek stimulētas praktiski visas muskulatūras funkcijas, tādējādi tiek paaugstinātas kopējās darbaspējas un izturība. Bez tam, uzlabojas asins cirkulācija un muskulatūras apasiņošana un tās apgāde ar skābekli, pastiprinās oksidācijas-atjaunojošie procesi. Samazinās vai izzūd sāpju sajūta, jo tiek paātrināts pienskābes sabrukšanas process, kā arī paātrinās šādas sabrukšanas produktu – toksīnu izvadīšana no audiem. Masāža uzlabo locītavu audu barošanu, pastiprina sinoviālā šķidruma izstrādi un kustību, līdz ar to padarot locītavu kustīgāku un saites elastīgākas. Bez tam, savlaicīgi veikta masāža var novērst skrimšļa audu bojājumus, kas savukārt var novērst artrozes rašanos. Masāža ir labākais uzturošās terapijas veids jebkuras pakāpes displāzijas gadījumā.

Bez tam, ritmisko masāžas kustību iedarbības rezultātā paātrinās visu organisma šķidrumu kustība, it sevišķi limfas un asiņu cirkulācija. (Vai atceraties teicienu ”padzenāt asinis”?) Pie kam asiņu dzenāšana notiek ne tikai konkrēti masējamā rajonā, bet arī no tā attālinātajās vēnās un artērijās. Interesanti, ka pat tādi paņēmieni, kas neprasa speciālu izpildīšanas prasmi un piepūli, kā parasta glaudīšana un papliķēšana paātrina asins cirkulāciju un limfatteci. Par izrīvēšanas un pārējo paņēmienu iedarbību pat lieki runāt! Starp citu, masāžas laikā paplašinātais ādas kapilāru tīkls un venozās asinsrites uzlabošana atvieglo sirds darbību, līdz ar to pagarinot vidēji statistisko jūsu mīluļa mūžu.

UZMANĪBU! Limfmezglus masēt nedrīkst! Palielinātu un sāpīgu limfmezglu gadījumā limfas cirkulācijas pastiprināšana var novest pie tā, ka infekcija izplatās visā ķermenī.

Ādas un muskulatūras labāka apasiņošana savukārt noved pie nervu centru un perifēro veidojumu labākas apasiņošanas, attiecīgi paātrinās un normalizējas nervu impulsu vadāmība uz attiecīgajiem orgāniem un sistēmām. Jāatzīmē, ka uz jebkuru, pat visniecīgāko mehānisko iedarbību uz jebkuras ķermeņa daļas pirmā reaģē tieši nervu sistēma, uz kuru dažādi iedarbojas dažādi masāžas paņēmieni un dažādas tehnikas. Vieni, piemēram cirtieni, trīcināšana un uzsitieni - uzbudina, bet citi, piemēram glāstīšana un rīvēšana - nomierina. Tāpēc, kombinējot šādas iedarbības ilgumu un intensitāti, dažādi apvienojot masāžas paņēmienus, var samazināt vai pastiprināt dzīvnieka uzbudinājumu, un pat koriģēt tā uzvedību. Starp citu, profesionālie kinologi veiksmīgi pielieto šo momentu dienesta suņu apmācībā uz pēdām, kā arī apmācot aizsardzības dienestam. Tādā pat veidā dzīvniekam tiek noņemts stress un normalizēts tā psihofiziskais stāvoklis pēc noteiktu darbu izpildes.

Vēl gribas atzīmēt vienu momentu, kurš var būt noderīgs tieši angļu buldogu īpašniekiem – tā ir masāžas iedarbība uz elpošanas sistēmu. Uz krūšukurvja veicamie dažādie masāžas veidi (uzsitieni, cirtieni, muguras un kakla muskulatūras intensīva rīvēšana, kā arī starpribu izmīcīšana) noņem elpošanas muskulatūras nogurumu un uzlabo elpošanas funkciju, reflektori atvieglojot elpošanu, padarot to dziļāku.

Ir pieci galvenie zoomasāžas paņēmieni: rīvēšana, mīcīšana, glāstīšana, uzsišana un vibrācija. Katram no šiem paņēmieniem ir savi paveidi , katram no tiem sava izpildīšanas tehnika un savs nozīmējums.

Sāksim ar glāstīšanu, jo tieši ar glāstīšanu sāk un beidz jebkuru masāžas seansu, tieši glāstīšana mijās ar citiem iedarbības veidiem masāžas laikā. Glāstot masējošā roka līgani slīd pa masējamā apvidus ādu ar dažādu uzspiedienu spēku, neizkustinot ādas krokojumus, maksimāli cenšoties glāstīt spalvas augšanas virzienā ( bet ne vienmēr, ir izņēmumi!) Apspalvojums netraucē šīm darbībām, jo atšķirībā no cilvēku masēšanas, zoomasāžā netiek izmantotas speciālās eļļas un losjoni, kā arī masāža nav tik intensīva, kā cilvēkiem, jo dzīvnieki ir jūtīgāki pret taktilo kontaktu un sāpēm, jo sevišķi, ja masē nevis saimnieks, bet svešs cilvēks.

Lai būtu vieglāk izprast, par ko nupat tika runāts, zemāk pievienotas fotogrāfijas un video.

Tālāk

Atpakaļ